Kontakt
Zde najdete kontakty pro váš region.

Alexander Kara, zkušený manažer v oboru energetiky, přebírá pozici generálního ředitele NKT

12. 8. 2019

Představenstvo společnosti NKT jmenovalo v březnu 2019 prezidentem a generálním ředitelem společností NKT a NKT A/S Alexandera Karu. Alexander Kara je mezinárodně ostřílený manažer v oboru energetiky a má rozsáhlé znalosti trhu a technologií, což přispěje k dalšímu upevnění pozice společnosti NKT jako silného partnera na klíčových trzích. Alexander Kara do společnosti NKT nastoupil 1. srpna 2019.

Portrait shot of NKT CEO Alexander Kara
Alexander Kara (58 let, občanem Německa a Švýcarska) přichází do společnosti NKT ze společnosti ABB a bude zastávat pozici hlavního viceprezidenta a ředitele obchodní jednotky HUB vysokonapěťových výrobků pro střední a jižní Evropu. Bude mít na starost všechny závody ABB dodávající vysokonapěťové výrobky a trhy ve střední a jižní Evropě. Od roku 1987 zastával ve společnosti ABB několik významných pozic, z nichž některé měly celosvětovou působnost. V letech 2012 až 2014 byl Alexander Kara ředitelem globální divize kabelů společnosti ABB ve švédské Karlskroně, která nyní patří společnosti NKT.
V březnu 2019 k tomu předseda představenstva Jens Due Olsen řekl: "Jmenováním Alexandera Kary do funkce nového generálního ředitele společnosti NKT jsme získali správný profil, který nám pomůže dále upevnit naši pozici ve všech oblastech využití našich kabelů, abychom mohli ještě lépe zužitkovat transformaci oboru směrem k zeleným technologiím a příležitosti růstu na našich trzích. Alexander ve své dosavadní práci prokázal vynikající vůdčí schopnosti a má 30 let zkušeností s řízením a provozem mezinárodní firmy v našem oboru."
Sám Alexander Kara říká: "Jsem velmi rád, že jsem dostal příležitost stanout v čele společnosti NKT a aktivně se účastnit rozvoje a růstu této firmy. Kabelářský obor mě osobně velmi zajímá a jsem nadšený, že budu součástí světového lídra kabelových technologií."

Michael Nass Nielsen

Head of Investor Relations
Michael Nass

NKT Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a mějte tak přehled o našich novinkách.