nkt cables uzavřela odprodej výroby kabelů a vodičů pro automobilový průmysl se společností Wilms Group

Na podzim roku 2016 uzavřela společnost nkt cables smlouvu o prodeji svých aktivit v oblasti výroby kabelů a vodičů pro automobilový průmysl na dceřinou společnost Wilms Group. Potřebná schválení transakce od regulačních orgánů byla nyní obdržena a převod lze nyní uzavřít, přičemž společnost Wilms Group převezme vlastnictví k 30. dubnu 2017. Transakce se skládá z podniku se sídlem ve Vrchlabí s přibližně 400 zaměstnanci, kde se autovodiče, flexibilní a speciální kabely vyrábí.

Autovodiče představovaly pro nkt cables orientaci na specializovaný trh a ve strategii EXCELLENCE 2020 nebyly definovány jako klíčový zdroj zájmu. Tento krok je třetím prodejem nestrategických segmentů od poloviny roku 2016, včetně všech aktivit v Číně a výroby rozvodných skříní.

Prezident a generální ředitel nkt cables Michael Hedegaard Lyng říká;

"Odprodej výrobního závodu pro výrobu kabelů a vodičů pro automobilový průmysl nám umožňuje zaměřit se na upevňování a rozvíjení naší vedoucí pozice v rámci našich dvou hlavních klíčových segmentů. Za prvé, dodávat řešení na klíč projektů s kabely vysokého napětí pro uložení na pevnině i na moři a tím plně využít potenciál akvizice závodu ABB HV a zároveň rostoucího trhu. Za druhé, dodávat nízko- a středně- napěťové kabely mj. pro stavební průmysl a energetiku."

Vyhledejte nejbližší kontakt