Kontakt
Zde najdete kontakty pro váš region.

Bezpečí ve čtyřech stěnách

Testované kabely od společnosti NKT

Plánujete dodat svému staršímu bytu nový lesk? Nebo se s rodinou plánujete brzy nastěhovat do nového domu? Ať už se jedná o rekonstrukci či novou stavbu, měli byste myslet na bezpečnost svou i svých blízkých a zajistit novému bydlení správné kabely!
Kabel - pro mnohé z nás se jedná prostě jen o kabel. Výrobek, který nemá být viděn a má správně fungovat po celá desetiletí. Neřešíte rozdíly mezi kabely a spoléháte na odbornou znalost svého elektrikáře, protože on přece ví jaký kabel má do vašeho vyněného domova dodat. Bohužel, ne vždy je výběr kabelu vaším dodavatelem ten nejlepší. 
Kabely hrají klíčovou roli z hlediska bezpečnosti a jejich nesprávná volba může způsobit nemalé problémy. 
NKT_Kabely_ve_zdech_CZ_1.jpg

Proč jsou kabely tak důležité?

Rekonstrukce nebo stavba domu je ideální dobou, kdy se pustit do problematiky elektroinstalace. Jestliže téma správné elektroinstalace vypustíte z hlavy, nezjistíte, co stěny vašeho vysněného domu nebo bytu skutečně skrývají.
Jednou z nejčastějších příčin požárů v budovách je přitom již řadu let zkrat nebo elektrická závada. Většina takových požárů vzniká v místě dotyku, tj. v rozvodných krabicích, hned vedle vypínačů nebo zásuvek.
Co je příčinou zkratu v elektrické instalaci?
Podle údajů Generálního ředitelství hasičského záchranného sboru došlo jen v roce 2022 v České republice k 2 442 požárů vzniklých díky špatné elektroinstalaci způsobené.  Proč jsou kabely nejcitlivějším prvkem? Odborníci uvádějí tři hlavní důvody:

Nezapomeňte, že po vzniku požáru obvykle zbývají maximálně 3 minuty na únik. Po uplynutí této doby kouř blokuje většinu únikových cest a až 95 % obětí požárů umírá na otravu oxidem uhelnatým.
Jak lze zabránit požáru, pokud dojde ke zkratu?
1. Odpojte napájení
2. Zavolejte elektrikáře, který:
  • Vyhledá zkrat
  • Opraví závady
  • Vymění pojistky
3. Pamatujte - v případě zkratu záleží na vaší reakční době!
Images of
Images of

Pokud jde o bezpečnost, vyplatí se mít jistotu!

Když stavíte nový dům, nic vám nebrání v tom, abyste se rozhodli pro bezpečná řešení, která vám zajistí klid a bezpečí.
Pokud však upravujete starší nemovitost, mějte na paměti, že její zdi mohou skrývat mnohá tajemství. Pokud si nejste jisti, že instalace splňuje bezpečnostní normy a je připravena pro další zařízení, nechte si ji doma zkontrolovat odborníkem.
Možná pak zjistíte, že právě kabeláž je nutné okamžitě vyměnit. Zde jsou 3 kroky, které je třeba dodržet, aby vám taková investice dobře sloužila po mnoho let:

Proč si vybrat kabely NKT?

Kabely vyrábíme již téměř 100 let. Za tu dobu jsme zdokonalili celý technologický proces. Naše moderní stroje vybavené špičkovými technologiemi zaručují vysoce kvalitní produkty.
  • Používáme pouze ty nejlepší suroviny. Měď pochází od polského výrobce KGHM Polska Miedź S.A. a splňuje nejvyšší standardy kvality.
  • Polyvinylchlorid, plast pro vytlačování izolace, pochází z certifikovaných závodů.
  • Máme vlastní laboratoř, která průběžně kontroluje kvalitu kabelů, včetně ověřování pevnosti izolace a kontroly propíchnutí. Naše kabely podléhají také externí kontrole Úřadu pro výzkum kvality.

NKT Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a mějte tak přehled o našich novinkách.