Kontakt
Zde najdete kontakty pro váš region.

Energie do života od roku 1891

Příběh neustálých inovací

Naše cesta je příběhem nepřetržitých inovací ve vývoji kabelových řešení, která jsou páteří našeho moderního světa. Od blikání prvních žárovek po megawatty vysokého napětí generované obnovitelnými zdroji, je společnost NKT důvěryhodným partnerem, vytvářejícím životně důležitá propojení která napájejí svět.
Pokroková technologie vyžadovala vyšší specifikace a výkon od kabelů a vodičů které vytváří spojení. Rostoucí poptávka po výkonu byla značná, ale díky vytrvalé snaze o rozvoj bylo možné tuto potřebu pokrýt. Výsledkem této dlouhodobé činnosti jsou mnohá světová prvenství, díky které se stala společnost NKT respektovanou po celém světě.

Od roku 1891

Vracíme se zpět do roku 1891, kdy majitel lodi H. P. Prior spatřil potenciál ve výrobě vysoce kvalitních vodičů pro distribuci energie a pro nově zaváděný telefon. Společnost NKT založil během druhé průmyslové revoluce, kdy uhlí a plyn uvolnili cestu elektřině coby zdroji energie pro domácnosti a průmysl.
H.P. Prior byl součástí svazu podnikatelů a průmyslníků 19. století, kteří razili cestu jisté úrovně komfortu a pohodlí očekávané od moderního života ve světě poháněném elektrickou energií. Během sedmi let od založení se společnost rozrostla a byla kótována na burze cenných papírů v Copenhagenu jako Nordiske Kabel og Traadfabriker, NKT.
Dnes je společnost NKT s pobočkami ve více než 14 zemích a výrobními závody v Německu, Švédsku, Polsku, České republice, Norsku a Dánsku celosvětovým lídrem v kabelové technologii, která přispívá digitálnímu věku čtvrté průmyslové revoluce a globálnímu přechodu na obnovitelnou energii.

Časový přehled

Připojte se k nám na naší cestě od roku 1891

2022

Ohnivzdorné kabely

Akvizice společnosti Ventcroft ve Velké Británii pro další rozšíření portfolia produktů Applications.
NKT_acquisition_2022$COR_COR_COR_EN.jpg
2020
Offshore Windmill farm in the ocean Westermeerwind park, windmills isolated at sea on a beautiful bright day Netherlands Flevoland Noordoostpolder. Huge windmill turbines

NKT se zaváže k nulovým čistým emisím

Společnost NKT se jako první významný výrobce napájecích kabelů oficiálně přihlásila k iniciativě Science Based Target a stala se společností s nulovými čistými emisemi. Začíná provozovat všechny výrobní závody na ekologickou elektřinu.
Offshore Windmill farm in the ocean Westermeerwind park, windmills isolated at sea on a beautiful bright day Netherlands Flevoland Noordoostpolder. Huge windmill turbines
2020

Projekty německých koridorů

Kabelový systém 525 kV je klíčovým prvkem při rozvoji stejnosměrné sítě, která může účinněji využívat výrobu energie z obnovitelných zdrojů. Společnost NKT získala významné zakázky pro projekty německého koridoru, které jsou klíčovým nástrojem ekologického přechodu Německa.
Suedlink TenneT
2017
HV Offshore cable in last stages of manufacturing

Akvizice továrny v Karlskroně

Po akvizici společnosti ABB HV Cables ve Švédsku zvýšila společnost NKT kapacitu výroby kabelů VN a kapacity pro pokládku kabelů na moři díky nasazení plavidla NKT Victoria vyrobeného pro zákazníka.
HV Offshore cable in last stages of manufacturing
2013

Ericsson

Akvizice výroby napájecích kabelů Ericsson ve Švédsku, která rozšíří naše portfolio produktů pro aplikace.
Universal cable hung up as an overhead line
2010
Exterior view of production site in Cologne

Nový moderní závod

Otevření nového moderního výrobního závodu v Kolíně nad Rýnem v Německu.
Exterior view of production site in Cologne
2001

Vývoj supravodivého kabelu

Společnost NKT se stala první společností, která vyvinula supravodivý kabel.
Sectional view of superconducting cable
1995
Installer stripping a halogenfree cable

PVC a bezhalogenové kabely a vodiče

Představení kompletně nové řady PVC a bezhalogenových kabelů a vodičů. Nové produkty byly vyvinuty a zavedeny z environmentálních a bezpečnostních důvodů.
Installer stripping a halogenfree cable
1954

celosvětově první podmořský kabel

Společnost NKT vyrobila podmořský kabel spojující ostrov Gotland se švédskou pevninou.
Black and white historical photo of the IEEE link
1891
Portrait of H.P. Prior

Založení společnosti

Dán Hans Peter Prior založil Nordiske Kabel- og Traadfabriker A/S.
Portrait of H.P. Prior

NKT Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a mějte tak přehled o našich novinkách.