Kontakt
Zde najdete kontakty pro váš region.

Informace o CPR

Nařízení EU pro požární klasifikaci a zkušební metody pro kabely používané v budovách.

Jelikož jsou požární vlastnosti stavebních výrobků důležité pro požární bezpečnost, máme od roku 2017 společné nařízení EU pro požární klasifikaci a zkušební metody pro kabely používané v budovách. Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
Low voltage cable being tested in accordance with CPR regulations

Co je CPR?

Evropské nařízení o stavebních výrobcích (CPR) má za cíl zajištění spolehlivých informací o výkonových vlastnostech výrobků používaných v budovách, jako jsou podlahy, stropy a stěny. Toho je dosaženo harmonizací pravidel pro testování a klasifikování stavebních výrobků. Každý, kdo chce na trh uvést nějaký stavební výrobek, musí otestovat, klasifikovat a označit výrobek v souladu s pravidly EU v CPR.

Testováno a schváleno pro bezpečnější instalace

Nařízení EU pro požární klasifikaci a zkušební metody pro kabely používané v budovách bylo zavedeno v roce 2017. V NKT se snažíme učinit novou normu snadněji pochopitelnou. To usnadňuje implementaci nařízení zákazníkům i nám.

Kabely, kterým můžete věřit

Společnost NKT si včas osvojila znalosti o CPR a nových požárních třídách a převádění široké škály kabelů v souladu s těmito nařízeními.
Vyberete-li si výrobky od NKT, můžete si být jisti, že obdržíte kabely nejvyšší kvality, které splňují všechny požadavky v souladu s novými obecnými směrnicemi EU v CPR.

Two installers each holding a coil of low voltage cable

NKT Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a mějte tak přehled o našich novinkách.