Informace o CPR

Nařízení EU pro požární klasifikaci a zkušební metody pro kabely používané v budovách.

Jelikož jsou požární vlastnosti stavebních výrobků důležité pro požární bezpečnost, máme od roku 2017 společné nařízení EU pro požární klasifikaci a zkušební metody pro kabely používané v budovách. Nová norma EN 50575 se vztahuje na silové, telekomunikační a sdělovací kabely pro trvalé instalace v budovách.
Low voltage cable being tested in accordance with CPR regulations

Co je CPR?

Evropské nařízení o stavebních výrobcích (CPR) má za cíl zajištění spolehlivých informací o výkonových vlastnostech výrobků používaných v budovách, jako jsou podlahy, stropy a stěny. Toho je dosaženo harmonizací pravidel pro testování a klasifikování stavebních výrobků. Každý, kdo chce na trh uvést nějaký stavební výrobek, musí otestovat, klasifikovat a označit výrobek v souladu s pravidly EU v CPR.

Testováno a schváleno pro bezpečnější instalace

Nařízení EU pro požární klasifikaci a zkušební metody pro kabely používané v budovách bylo zavedeno v roce 2017. V NKT se snažíme učinit novou normu snadněji pochopitelnou. To usnadňuje implementaci nařízení zákazníkům i nám.

Kabely, kterým můžete věřit

Společnost NKT si včas osvojila znalosti o CPR a nových požárních třídách a převádění široké škály kabelů v souladu s těmito nařízeními.
Vyberete-li si výrobky od NKT, můžete si být jisti, že obdržíte kabely nejvyšší kvality, které splňují všechny požadavky v souladu s novými obecnými směrnicemi EU v CPR.

Two installers each holding a coil of low voltage cable
Working safely with Qaddy®

Obraťte se na nás

Kontaktujte NKT

Zde najdete kontakty pro váš region.
Loading of the high voltage AC submarine cable for Rentel offshore windfarm

KE STAŽENÍ

Ke stažení

Zde najdete všechny důležité dokumenty NKT.

NKT Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a mějte tak přehled o našich novinkách.