Kontakt
Zde najdete kontakty pro váš region.

Konektor nkt cables připojuje největší větrnou turbínu na světě k síti

18. 8. 2016

nkt cables dodala konektor pro napětí 72 kV, který umožňuje přenos energie z jedné ze dvou větrných turbín prototypu V164 8MW, které jsou největší na trhu

windmills at sea
nkt cables dodala konektor pro napětí 72 kV, který umožňuje přenos energie z jedné ze dvou větrných turbín prototypu V164 8MW z MHI Vestas instalované v Maade poblíž Esbjergu na západním pobřeží Dánska. Tyto dvě větrné turbíny, které jsou největší na trhu, poskytují energii pro přibližně 18.000 dánských domácností. 
Projekt v Maade je jedním z prvních, který využívá 72 kV konektor a jeho instalaci provedla společnost VB-enterprise,  zkušený lokální partner nkt cables a MHI Vestas.
Oliver Schlodder, EVP pro Specialties z nkt cables, říká: "Jsem velmi rád, že MHI Vestas si vybrala nkt cables jako dodavatele této zkušební instalace. Je to uznání našich kompetencí a vedoucího postavení v oblasti příslušenství pro kabely středního a vysokého napětí a ukazuje to, že naše strategické zaměření na inovace a produktový vývoj je správné."
Jen velmi málo globálních dodavatelů, včetně nkt cables, vyrábí a prodává rozsáhlý sortiment kabelového příslušenství připraveného pro segment mořských projektů pro napětí 72 kV. Navíc lze tento sortiment kombinovat s výrobním programem silových kabelů pro střední a vysoké napětí nkt cables, což společnosti umožňuje být kompletním poskytovatelem řešení. 
Konstantin Kurfiss, SVP pro příslušenství středního napětí v nkt cables, se dívá na budoucí perspektivy: "Konektor CB 72 spolu s naší přechodovou skříňkou pro propojovací kabely (/Array Cable Transition Box, ACTB), přináší významnou efektivitu procesů, protože bude možné dodávat energii větrné farmě ještě před tím, než budou větrné turbíny nainstalované. To našim zákazníkům zajistí jak dřívější využití investice, tak zvýšenou produktivitu v porovnání s jinými řešeními."
nkt cables již déle než 20 let vyrábí a dodává příslušenství pro velký počet projektů větrných farem ve střední a severní Evropě.

Technické údaje

Tento E-modul zabudovaný do nohy věže větrné elektrárny MHI Vestas V164 8MW sestává z transformátoru vysokého napětí a nové rozvody Mitsubishi 72 kV izolované plynem, která má být napojena na lokální elektrickou síť. Kabel pro vysoké napětí 72 kV o průřezu 400mm² z nkt cables byl spojen s rozvodnou přes nový vnější kuželovitý kabelový konektor typu CB 72. Tento CB 72 je vyroben ze silikonového kaučuku a lze jej použít pro kabely od 95mm² až do průřezu 1.200mm². CB 72 je součástí celé rodiny příslušenství pro 72 kV, jako je  spojovací konektor CC 72, přepěťová pojistka CSA 72, ACTB (Array Cable Transition Box) nebo koncovka THV 72 a spojka SME 72, stejně jako propojovací (/inter array) kabely.
Michael Nass Nielsen
Head of Investor Relations
Michael Nass

NKT Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a mějte tak přehled o našich novinkách.