Kontakt
Zde najdete kontakty pro váš region.

nkt cables prodává byznys kabelů a vodičů pro automobilový průmysl skupině Wilms Group

3. 10. 2016

nkt cables našla nového nejlepšího vlastníka pro svůj byznys kabelů a vodičů pro automobilový průmysl a závod ve Vrchlabí v České republice: Dceřinou společnost skupiny Wilms Group, která je předním výrobcem kabelů, vodičů a strojního vybavení, jež zaměstnává 6 500 lidí po celém světě a již nyní provozuje několik závodů v České republice. Prodej Vrchlabí znamená další krok směrem k našemu soustředění se na jádro našeho byznysu, na silové kabely, v souladu s naší strategií EXCELLENCE 2020.

Blue and yellow automotive cables on large coils

Co je součástí tohoto prodeje

Tento prodej zahrnuje veškeré aktivity nkt cables ve Vrchlabí, kde kabely a vodiče pro automobily tvoří kolem 72% výroby, zbytek jsou flexibilní a speciální kabely. Zaměstnanci, kterých je kolem 400, budou také převedeni na nového vlastníka, Wilms Group.
Závod ve Vrchlabí je úspěšným centrem výroby kabelů pro automobily a očekává se, že tento úspěch bude pokračovat a pod novým vlastníkem dále poroste.
Po tomto prodeji bude mít nkt cables dva velké výrobní závody na kabely nízkého a středního napětí v České republice, v Kladně a ve Velkém Meziříčí.

Proč opouštíme byznys kabelů a vodičů pro automobily

Michael Lyng, CEO, vysvětluje odchod z výroby autovodičů a koncentraci na klíčová odvětví: "nkt cables byla pyšným vlastníkem byznysu autovodičů po mnoho let, ale byl to pro nás úzký segment trhu vystavený několika velkým zákazníkům z automobilového průmyslu. Jsem přesvědčen, že v případě Wilms Group jsme našli toho správného nástupce, který bude dále rozvíjet tento byznys díky svým zkušenostem a doplňkové nabídce. Díky tomuto prodeji a prodeji našich provozů APAC, které jsme oznámili minulý týden, se teď můžeme zaměřit na naše klíčová podnikatelská odvětví. Toto soustředění obsahuje také to, že se staneme předním hráčem v segmentu silových kabelů vysokého napětí pro uložení na pevnině i na moři, což významně posiluje naše nedávná akvizice byznysu kabelů vysokého napětí od ABB."
Michael Nass Nielsen
Head of Investor Relations
Michael Nass

NKT Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a mějte tak přehled o našich novinkách.