Kontakt
Zde najdete kontakty pro váš region.

nkt cables získala zakázku na mořské projekty Borssele

8. 11. 2016

nkt cables získala od společnosti TenneT kontrakt na dodávku a instalaci systémů exportních kabelů pro systém připojení k holandské síti Borssele Alpha současně s opcí pro Borssele Beta, a to v konsorciu s VBMS, dceřinou společností Boskalis.

Borssele Alpha
Pro nkt cables bude hodnota kontraktu Borssele Alpha v tržních cenách přibl. 77 mil. EUR (přibl. 580 mil. DKK). Tato zakázka obsahuje dodání 125 km podmořských kabelů vysokého střídavého napětí pro 220 kV připravených k instalaci na konci roku 2018. Tyto kabely budou vyrobeny v německém Kolíně nad Rýnem a zajistí naprosté zviditelnění podmořské výroby do konce roku 2018.
Kromě získání systému připojení podmořských kabelů k síti Borssele Alpha  přidělil samostatně TenneT také opci na dodávku a instalaci exportních kabelových systémů pro Borssele Beta, který připojuje budoucí mořské větrné elektrárny Borssele 3 a 4 k síti. Tato opce ještě podléhá finančnímu schválení.
Generální ředitel nkt cables, Michael Hedegaard Lyng, říká: "Jsem spokojený, že nkt cables opět získala velký projekt mořské větrné elektrárny díky naší schopnosti poskytovat konkurenceschopná i technicky vyspělá kabelová řešení  a zajistit jejich včasnou instalaci ve spolupráci s VBMS. Očekáváme, že tento trh podmořských kabelů a investic do nové infrastruktury distribuční sítě bude pokračovat a bude nám tak i nadále přinášet dobré vyhlídky. Tato perspektiva tvoří klíčový prvek plnění naší strategie EXCELLENCE 2020".
Budoucí větrné elektrárny Borssele 1 a 2, které budou připojené k síti připojovacím systémem Borssele Alpha společnosti TenneT, budou ležet v Severním moři, přibližně 20 km od pobřeží holandské provincie Zeeland, a každá z nich bude mít kapacitu 
350 MW. Podle plánu bude první kombinovaný systém připojení k síti 700 MW uveden do provozu v roce 2019. Tyto dvě větrné elektrárny budou poskytovat elektřinu pro přibližně jeden milión domácností, což představuje důležitý milník při dosahování holandských cílů v oblasti obnovitelné energie.
Michael Nass Nielsen
Head of Investor Relations
Michael Nass

NKT Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a mějte tak přehled o našich novinkách.