Kontakt
Zde najdete kontakty pro váš region.

NKT dokončila dodávku kabelového systému pro mořskou větrnou farmu Walney Extension ve Spojeném království

4. 9. 2018

Společnost NKT úspěšně zprovoznila projekt vysokonapěťového kabelového systému pro mořskou větrnou farmu Walney Extension v Irském moři, která má výkon 659 MW. Tato zakázka společnosti NKT zahrnovala přes 139 km podmořských kabelů a dále posílila výbornou pozici firmy na poli mořské větrné energetiky.

NKT factory in Karlskrona
Společnost NKT úspěšně zprovoznila 220kV kabelové systémy pro střídavé vysoké napětí určené pro mořskou větrnou farmu Walney Extension v Irském moři. Po uvedení do provozu bude Walney patřit mezi největší mořské větrné farmy na světě a značně přispěje k rozvoji zelené energetiky ve Spojeném království. Společnost NKT navrhla, vyrobila a zprovoznila dva systémy extrudovaných exportních kabelů pro napětí 220 kV a rovněž podzemní kabelový systém, který větrnou farmu spojuje s rozvodnou sítí na pevnině. Kromě toho společnost NKT dodala a nainstalovala všechny 220kV spojky a koncovky.
"Naplňuje nás hrdostí, že můžeme být součástí ambiciózního projektu, který vyrábí obnovitelnou energii pro Spojené království. Na projektu Walney Extension jsme spolupracovali se společností Ørsted a dalšími vynikajícími dodavateli. Společnost NKT podporuje udržitelný rozvoj globální výroby elektrické energie a tento projekt posiluje naši pozici předního dodavatele vyspělých vysokonapěťových kabelových řešení na klíč propojujících mořské větrné farmy s rozvodnou sítí", říká výkonný viceprezident Andreas Berthou, který má ve společnosti NKT na starost vysokonapěťová kabelová řešení.
Projekt Walney Extension upevňuje vynikající pozici společnosti NKT na globálním trhu mořských větrných farem a zároveň upozorňuje na její rozsáhlé zkušenosti ze Spojeného království, kde již společnost NKT dodala kabely například pro projekty Galloper, Hornsea One a do nově otevřené větrné farmy Race Bank.
Pelle Fischer-Nielsen
External Communications Officer
Pelle Fischer Nielsen

NKT Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a mějte tak přehled o našich novinkách.