Kontakt
Zde najdete kontakty pro váš region.

NKT potvrzuje objednávku projektu pobřežní farmy větrných elektráren Triton Knoll

31. 8. 2018

Jak informovala ve firemním oznámení č. 21 ze dne 25. září 2017, společnost NKT podepsala smlouvu s upřednostňovaným dodavatelem (PSA) na dodávku a instalaci exportních a maticových kabelových systémů na potenciální pobřežní farmu větrných elektráren v rámci projektu Triton Knoll. Smlouva PSA byla podepsána v rámci konsorcia se společností Boskalis Subsea Cables and Flexibles (dříve VBMS).

Triton Knoll offshore wind park with turbines and substation during sunny weather
Společnost Innogy, majitel projektu, nyní učinil konečné investiční rozhodnutí o pobřežní farmě větrných elektráren Triton Knoll, a smlouvu PSA přeměnila na závaznou objednávku pro NKT. 
Prezident a výkonný ředitel společnost NKT Michael Hedegaard Lyng k tomu uvedl: "S touto objednávkou se těším na další budování naší spolupráce s vlastníkem projektu Triton Knoll, a také na to, že budeme významným a spolehlivým partnerem v ekologické transformaci zdrojů elektrické energie ve Velké Británii a Evropě. Pevně věříme, že trh s větrnými elektrárnami i napájecími sítěmi budou v nadcházejících letech dále růst, aby podpořily ambiciózní evropské cíle v oblasti obnovitelné energie. Společnost NKT má dobrou pozici, aby se k tomu mohla připojit s vlastními technologickými zkušenostmi a špičkovými řešeními."
Jak bylo dříve oznámeno, objednávka představuje pro společnost NKT hodnotu smlouvy přibližně 115 miliónů EUR v tržních cenách, což odpovídá přibližně 96 miliónů EUR ve standardních cenách kovů. Kabely budou dodány ve 4. čtvrtletí roku 2019 a ve 2. čtvrtletí roku 2020.
Pobřežní farma větrných elektráren Triton Knoll se nachází v jižním Severním moři, u východního pobřeží Velké Británie a očekává se, že je jednou z nejvíce nákladově efektivních, levných větrných farem ve Velké Británii. Po uvedení do provozu bude farma Triton Knoll poskytovat elektřinu pro více než 800 000 domácností ročně.
Získání kontraktu pro farmu Triton Knoll 2018 nemění finanční výhled společnosti NKT pro rok 2018.
Michael Nass Nielsen
Head of Investor Relations
Michael Nass

NKT Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a mějte tak přehled o našich novinkách.