Kontakt
Zde najdete kontakty pro váš region.
Tato stránka byla přeložena automaticky, původní obsah naleznete na www.nkt.com

Představenstvo jmenuje Claese Westerlinda novým generálním ředitelem společnosti NKT

9. 5. 2023

Představenstvo společnosti NKT jmenovalo Claese Westerlinda prezidentem a generálním ředitelem společnosti NKT s platností od dnešního dne. Claes má rozsáhlé zkušenosti z oboru silových kabelů a hluboké znalosti v oblasti vysokého napětí, trhů a technologií společnosti NKT. Jmenování posílí realizaci projektu ReNew BOOST společnosti NKT a také realizaci nedávno oznámeného rozšíření ve švédské Karlskroně.

Claes_Westerlind_NKT_(1).jpg
Claes Westerlind (41 let, švédský občan) nastoupil do společnosti NKT v roce 2017, kdy společnost NKT převzala ABB HV Cables ve Švédsku, a od roku 2019 Claes zastává pozici výkonného viceprezidenta pro řešení v Karlskroně a je členem globálního vedení společnosti NKT. Společně se silným a zkušeným týmem se zasloužil o zajištění rekordně vysokého počtu nevyřízených objednávek v oblasti vysokého napětí a také o vedení investičních a expanzních programů v Karlskroně zahájených v roce 2020. 
Předseda představenstva Jens Due Olsen říká:
- Představenstvo s potěšením oznamuje, že Claes Westerlind se stal novým generálním ředitelem. Claes je od roku 2019 výkonným viceprezidentem naší vysokonapěťové divize ve švédské Karlskroně, která se významnou měrou podílí na zlepšených výsledcích společnosti. Byl klíčovým lídrem zaměřeným na budování vysoce výkonných týmů, prokázal strategickou prozíravost, schopnost realizovat komplexní plány expanze a přinášet dlouhodobou hodnotu pro akcionáře prostřednictvím zákaznicky orientovaných a inovativních řešení. Jmenováním Claese novým generálním ředitelem společnosti NKT jsme našli ten správný profil, který dále posílí naše podnikání v oblasti silových kabelů a bude pokračovat v budování pozice, která nám umožní těžit z přechodu na ekologické technologie a elektrifikace společnosti.
Prezident a generální ředitel Claes Westerlind říká:
- Jsem potěšen důvěrou představenstva, které mi dalo příležitost vést další etapy naší strategické cesty. Jsem nadšený pro podnikání v oblasti silových kabelů a je pro mě ctí vést společnost s tak dlouhou tradicí a obrovským potenciálem vzhledem k silným vyhlídkám trhu s řešeními pro silové kabely. Těším se, že se společně s globálním vedením a všemi kolegy z NKT po celém světě budu nadále soustředit na růst, inovace a udržitelnost.
Před nástupem do společnosti NKT pracoval Claes v letech 2006-2017 na různých technicko-obchodních a manažerských pozicích ve společnosti ABB (dnes Hitachi Energy), a to jak v divizi silových kabelů, tak v divizi vysokonapěťových stejnosměrných měničů.
Claes Westerlind nahradil Alexandra Karu, který se rozhodl společnost opustit z osobních důvodů. 
Předseda představenstva Jens Due Olsen říká:
- Chtěl bych Alexanderovi poděkovat za jeho nasazení ve společnosti NKT od jeho nástupu v roce 2019. Od roku 2019 úspěšně řídil transformaci kabelového byznysu, což pozvedlo finanční výkonnost. Společnost má nyní silnou pozici pro růst v souvislosti s přechodem na ekologické technologie a elektrifikací společnosti.

Louise Westh Naldal

VP Group Communications
Image Louise Naldal

NKT Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a mějte tak přehled o našich novinkách.