Kontakt
Zde najdete kontakty pro váš region.

Společně sázíme stromy na Vysočině: NKT a Homes for Trees opět spojily síly

2. 5. 2023

Společnost NKT a nezisková organizace Homes for Trees spojily síly v boji proti kůrovci a zasadily téměř 4000 stromů na Vysočině. Díky společenému úsilí se příroda obohatila o nové zelené klenoty.

Planting trees 2023
Naděje na zdravou a udržitelnou přírodu roste díky druhému ročníku společného sázení stromů na Vysočině. Letos se společnost NKT opět spojila s neziskovou organizací Homes for Trees a společně se zaměstnanci a obchodními partnery NKT jeli sázet stromy k Chotěboři, kde kůrovec způsobil velké škody na lesních porostech.
Díky krásnému jarnímu počasí bylo během akce vysazeno téměř 4000 stromků, což je téměř dvojnásobný počet v porovnání s prvním ročníkem akce. Nejčastěji se sázely buky a duby, protože tyto stromy lépe odolávají kůrovci. Cílem celého projektu bylo pomoci obnovit lesy na Vysočině a zabránit dalšímu šíření kůrovce, který způsobil velké škody v minulosti.
Kromě zaměstnanců NKT se na akci zapojili také místní škola a Sociální podnik FOVY, který pomáhá lidem s duševním onemocněním. Propojení různých generací a lidí z různých oblastí bylo velmi pozitivní a vytvořilo silnou a soudržnou komunitu. Díky tomu, že se na akci sešli lidé s různými zájmy a zkušenostmi, byla celá akce plná pozitivní energie a nadšení.
Spolupráce NKT a Homes for Trees při této akci umožnila vysadit stromy na místech, kde by to bez finanční podpory těchto organizací nebylo možné. Obě organizace tak přispěly k udržitelnému rozvoji lesů v České republice a k ochraně naší přírody.
„Projekt sázky stromů na Vysočině je pro společnost NKT velmi důležitý. Zájem o ochranu přírody a udržitelný rozvoj je pro NKT prioritou a věříme, že i další podobné akce přispějí k tomu, aby naše lesy byly zdravé a plné života“, říká Michaela Cabejšková, Marketingová Manažerka NKT.
Planting_trees_2023_11
Planting_trees_2023_13
Planting_trees_2023_06
Planting_trees_2023_01
Planting_trees_2023_09
Planting_trees_2023_07
Spolupráce se neziskovou organizací Homes for Trees je jedním z kroků, které směřují k vytyčenému cíli a k lepší budoucnosti pro všechny.
NKT je hrdá na to, že se může podílet na takovýchto projektech a děkuje všem zapojeným za společnou práci a úsilí pro zachování naší krásné přírody. Doufáme, že se podobných akcí bude konat co nejvíce a že se nám společně podaří udržet naši přírodu v co nejlepším stavu.
 

Projekt sázky stromů na Vysočině je pro společnost NKT velmi důležitý. Zájem o ochranu přírody a udržitelný rozvoj je pro NKT prioritou a věříme, že i další podobné akce přispějí k tomu, aby naše lesy byly zdravé a plné života.

— Michaela Cabejšková, Marketing Manager CZ | SK

NKT Newsletter

Přihlaste se k odběru newsletteru a mějte tak přehled o našich novinkách.